9 września 2022 Autor adminx 0

Jak nauczyciele mogą się wzajemnie wspierać w swoich zmaganiach

Nauczyciele stają przed różnymi wyzwaniami w trakcie swojej kariery zawodowej, a nawet po jej zakończeniu. Kiedy czujesz się przytłoczony przeszkodami i niepewnością, może być ci trudno wytrwać. Ale utrzymanie pozytywnego nastawienia w najczarniejszych dniach nie jest czymś, z czego należy zrezygnować z dnia na dzień – wymaga tylko trochę czasu, wysiłku i wsparcia ze strony kolegów.Oto trzy proste rzeczy, które możesz zacząć robić już dziś, a które poprawią jakość Twojego życia zawodowego i wesprą tych, którzy zmagają się z problemami.

Wszyscy chcemy być doceniani. Ale skąd wiesz, czy ktoś Cię potrzebuje? Czy mają konkretny problem, który możesz rozwiązać? Czy jest to problem, który Ty możesz rozwiązać? Ogólnie rzecz biorąc, bycie dobrym współpracownikiem wymaga połączenia wiedzy o tym, co możesz zrobić, bycia niezawodnym i bycia tam, gdzie jest to potrzebne. Być może będziesz musiał wziąć na siebie dodatkowe obowiązki, przedkładać innych nad siebie lub być wyjątkowo cierpliwym, gdy sprawy nie idą zgodnie z oczekiwaniami. Jeśli nie jesteś pewien, nie bój się pytać swoich kolegów, czy nie potrzebują pomocy.

Nie bój się szukać pomocy u kolegów, którzy mają doświadczenie w dziedzinach związanych z Twoją pracą. Możesz również rozważyć zwrócenie się do mentora lub profesjonalnego trenera. Profesjonalni trenerzy mogą być ratunkiem dla osób, które zmagają się ze swoją karierą. Istnieje również wiele grup wsparcia i społeczności internetowych, które mogą być pomocne w znalezieniu przestrzeni do dzielenia się historiami, otrzymania wsparcia i znalezienia rozwiązań wspólnych problemów.

Kontynuuj naukę

Najlepszym sposobem na przygotowanie się do wszystkich sytuacji jest ciągłe uczenie się. Czytaj szeroko o swojej dziedzinie, bierz kursy online lub rozmawiaj z ekspertami w swojej dziedzinie. Istnieje wiele darmowych lub tanich źródeł dostępnych online. Nawiązuj kontakty z kolegami – ktoś, kto jest dobry w tym, co robi, może być w stanie pomóc Ci zdobyć nowe umiejętności i wiedzę. Utrzymuj swój umysł otwarty na nowe sposoby myślenia i nowe pomysły. Czytaj, oglądaj i słuchaj różnych źródeł i szukaj nowych inspiracji.

Świętuj małe zwycięstwa

Kiedy twoja kariera jest w niskim punkcie, musisz podnieść się i spojrzeć na jasną stronę. Tylko w ten sposób możesz iść dalej. Celebruj nawet najdrobniejsze zwycięstwa. Jeśli nie uda Ci się zatwierdzić dużego projektu, ale uda Ci się zatwierdzić jakiś mniejszy projekt, to jest to zwycięstwo. Jeśli koledze uda się popchnąć projekt do przodu, to należy to uczcić. Pozytywność rodzi pozytywność.

Nie bój się prosić o pomoc

Nie bój się prosić o pomoc. Wszyscy będziemy jej potrzebować w pewnym momencie naszej kariery. Niezależnie od tego, czy jest to ktoś z Twojego działu, mentor, profesjonalny trener czy grupa, jest ktoś, do kogo możesz się zwrócić, gdy potrzebujesz pomocy. Pamiętaj, że najlepszym sposobem, aby pomóc komuś, jest samemu poprosić o pomoc.

Nie oczekuj, że inni przyjdą do Ciebie z konkretnymi rozwiązaniami Twoich problemów. Możesz mieć swój własny, unikalny zestaw problemów, które wymagają unikalnych rozwiązań. Możesz bać się poprosić o pomoc, ponieważ myślisz, że twoi koledzy pomyślą, że jesteś słaby lub niezdolny. Tak jednak nie jest.

W rozmowach z innymi bądź sobą. Nikt nie chce widzieć, że jesteś kopią i wklejką kogoś innego. Ludzie chcą widzieć Cię takim, jakim jesteś – z Twoimi własnymi problemami, mocnymi stronami i rozwiązaniami.

W dzisiejszych czasach powszechne jest doświadczanie uczucia wypalenia, niepokoju, a nawet depresji w miejscu pracy. Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że złe samopoczucie nie czyni kogoś słabym lub niekompetentnym. Ważne jest, aby poprosić o pomoc, znaleźć czas dla siebie, aby zachować zdrowie i znaleźć sposoby radzenia sobie z emocjami. Może się okazać, że włączając innych w swoją podróż, można uczynić ją nieco łagodniejszą.

Kiedy jesteś w trudnej sytuacji, bądź otwarty na różne sposoby rozwiązywania problemów i bycia otwartym na nowe pomysły. Nie bój się prosić o pomoc i próbować nowych rzeczy, o których możesz nie myśleć, że się sprawdzą. Te małe zmiany mogą pomóc Ci przejść przez trudny czas.