23 marca 2022 Autor adminx 0

KABINA PRYSZNICOWA, CZY TO COŚ DLA MNIE…

Od czasu do czasu w każdym mieszkaniu potrzebny jest remont łazienki. Jedni, decydują się na remont ze względu na zmianę mody i chcieliby zmienić wygląd tego pomieszczenia, inni z kolei ze względów praktycznych, zmuszeni są do poniesienia dodatkowych, niespodziewanych kosztów.
Podstawowym pytaniem, na które trzeba sobie odpowiedzieć, to: wanna czy prysznic?
Zawsze znajdzie się duża ilość zwolenników wanny oraz wielu miłośników kabiny prysznicowej.
Każdy musi przeanalizować swoje oczekiwania, pragnienia, potrzeby i warunki i na tej podstawie podjąć dobrą dla siebie i swojej rodziny decyzję.
Jeśli jesteśmy już przekonani, że decydujemy się na prysznic, to do wyboru mamy wiele różnych rodzajów i modeli.

RÓŻNE RODZAJE KABIN PRYSZNICOWYCH

Na rynku znaleźć można różne typy i rodzaje kabin:

 • z głębokim brodzikiem,
 • z niskim brodzikiem,
 • bez brodzika, z odpływem w posadzce,
 • szklane,
 • akrylowe,
 • kwadratowe, prostokątne,
 • narożne,
 • narożne z zaokrągloną stroną frontową i przesuwanymi drzwiami,
 • kabiny wnękowe z drzwiami,
 • wolnostojące,
 • szklane parawany nawannowe.
  Coraz popularniejsze są kabiny bez brodzika, przede wszystkim ze względu na komfort użytkowania oraz łatwość utrzymania czystości. Z pewnością, ze względów bezpieczeństwa, łatwość wchodzenia i mniejsze ryzyko potknięcia, decydują się na nie również rodziny z osobami niepełnosprawnymi, starszymi lub z dziećmi.
  Potrzebny w tym momencie jest dobry fachowiec, który tak zrobi odpływ w posadzce, że nie będziemy mieć problemu z uciekającą poza kabinę wodę. Gdyby się okazało, że nie przygotuje odpowiednio podłoża, to może się okazać, że woda zamiast swobodnie spływać do odpływu, będzie swobodnie lać się po łazience.
  Kabiny bez brodzika dość często posiadają ścianki i drzwi wykonane z hartowanego szkła.

ZALETY SZKLANYCH KABIN


Największą zaletą szklanych kabin jest możliwość zamówienia i docięcia ich do określonych kształtów i rozmiarów. Dzięki temu prysznic sprawdzi się w praktycznie każdej, nawet maleńkiej łazience. Cechują się również nowoczesnym wyglądem. Można sobie zaprojektować taką kabinę, której szklana szyba jest całościowo lub częściowo malowana na dowolny kolor.

Wiele osób decyduje się na szklaną kabinę prysznicową, ze względu na łatwość utrzymania jej w
czystości oraz ze względu na to, że szkło jest odporne na rozwój grzybów i pleśni.
Elementy szklane można pokryć specjalną powłoką, która chroni je przed trudnym do usunięcia osadem, kamieniem i rdzą. Istnieje możliwość zastosowania szkła samoczyszczącego, które minimalizuje zacieki oraz ogranicza osadzanie się mydła i innych zanieczyszczeń.

https://pan-szklarz.pl/

Szklana kabina prysznicowa przyczynia się do nowoczesnego wystroju łazienki, jest bardzo estetyczna i wbrew pozorom odporna na uszkodzenia mechaniczne. Wielu decyduje się na szklaną kabinę ze względu na to, że łazienki w mieszkaniach, często nie są za duże, a takie modele można zaprojektować pod wymiar.
Aby kabina zawsze wyglądała jak nowa, to pomimo tego, że może będzie zastosowane szkło samoczyszczące, warto dbać o to, żeby po każdej kąpieli nie zostawiać wody na szybach. Dzięki temu, będziemy codziennie wchodzić jakby do nowo wyremontowanej łazienki.