17 września 2022 Autor adminx 0

Czy cukier naprawdę jest szkodliwy? – Prawda o słodyczach

Jeśli chodzi o zdrowie, ludzie mają wiele błędnych przekonań na temat tego, co jest dla nich dobre.Wiele osób uważa, że im więcej cukru jedzą, tym większe prawdopodobieństwo, że przybiorą na wadze. To nie jest prawda. W rzeczywistości jedzenie zbyt dużej ilości cukru może powodować problemy w twoim organizmie – a nawet prowadzić do cukrzycy.Ale nie każdy cukier jest dla Ciebie zły. Odkryto, że naturalne cukry pochodzące z owoców, takich jak jabłka, pomarańcze, a nawet miód, pomagają dłużej czuć się sytym i zmniejszają apetyt.Jeśli martwisz się o spożycie cukru lub próbujesz ograniczyć swoje zachcianki, czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o tej cukrowej substancji.  

Co to jest cukier?

Cukier jest rodzajem węglowodanów. Węglowodany to proste, naturalne substancje występujące w roślinach i zwierzętach.Istnieje wiele różnych rodzajów węglowodanów, ale na potrzeby tego przewodnika będziemy omawiać tylko cukry, które są naturalnie dostępne dla ludzi jako pokarm.Istnieje wiele różnych rodzajów węglowodanów, które są rozkładane w organizmie na różne rodzaje energii.Dwa główne rodzaje węglowodanów, które spożywamy to cukier i skrobia. Cukier jest rozkładany w organizmie na glukozę, która pomaga w magazynowaniu energii, oraz fruktozę, która jest wykorzystywana jako paliwo.W większości przypadków ludzie mogą wybrać, na którym rodzaju węglowodanów chcą budować swoją bazę energetyczną. Jeśli jesteś osobą, która chciałaby uzyskać energię z większej ilości węglowodanów, to możesz być zainteresowany węglowodanami złożonymi, które zawierają idealną równowagę cukru i błonnika.

Ile cukru bezpiecznie jest jeść dziennie?

Ilość cukru, jaką powinieneś jeść, może się różnić w zależności od osoby, w oparciu o stan zdrowia, poziom aktywności i cele utraty wagi.Na przykład, kanapowiec, który chce przytyć, prawdopodobnie nie powinien jeść tyle cukru, co sportowiec, który chce szybko osiągnąć swoją wagę.

Dlaczego cukier jest dla ciebie zły?

Jak większość rzeczy w życiu, cukier nie jest dobry dla wszystkich. Tak, są osoby, które reagują na cukier odpowiedzią immunologiczną, co może prowadzić do stanów zapalnych i innych przewlekłych schorzeń. Jednak w przeważającej części, skutki zbyt dużej ilości cukru są dość szkodliwe.Obejmują one zwiększenie masy ciała, wzrost ciśnienia krwi, wzrost cholesterolu, wzrost kwasu moczowego (stan, który prowadzi do podagry) i większe ryzyko rozwoju cukrzycy.Badania powiązały również jedzenie zbyt dużej ilości cukru ze słabym snem, Mood Wars (czyli niskim nastrojem spowodowanym jedzeniem zbyt dużej ilości cukru), zwiększonym apetytem, zwiększonym pragnieniem i zwiększonym tempem metabolizmu.Ponadto, wysokie spożycie cukru nie jest konieczne dla każdego. Wszyscy metabolizujemy cukier w różnym tempie, a niektórzy ludzie mogą bezpiecznie żyć na diecie o niższej zawartości cukru.

Jakie są skutki uboczne zbyt dużej ilości cukru?

Efekty uboczne zbyt dużej ilości cukru obejmują zwiększoną częstość akcji serca, zwiększone ciśnienie krwi, zwiększoną ilość enzymów wątrobowych i trzustkowych oraz większe ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2.Jednak te skutki uboczne nie trwają długo po zaprzestaniu spożywania cukru. W rzeczywistości jedno badanie wykazało, że osoby, które zaprzestały stosowania diety wysokocukrowej siedem dni po jej spożyciu, doświadczyły spadku ciśnienia krwi aż o 16%.Dodatkowo, w jednym z badań stwierdzono nawet, że picie niskotłuszczowego jogurtu przez cztery tygodnie spowodowało u normalnych ludzi spadek ciśnienia krwi o 26%. Cukier nie jest dla ciebie dobry. W rzeczywistości jest dla ciebie zły. Jest to rodzaj węglowodanów i znajduje się w wielu formach, takich jak gaz, cukierki, desery, a nawet piwo.Istnieją jednak pewne rodzaje węglowodanów, które występują naturalnie w owocach i warzywach i prowadzą do uczucia pełności i zadowolenia, które są świetne dla utrzymania zdrowej wagi ciała.Jeśli jesteś zaniepokojony swoim spożyciem cukru lub próbujesz ograniczyć swoje zachcianki, czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o tej cukrowej substancji.