8 września 2022 Autor adminx 0

7 sposobów na zorganizowanie poszukiwania skarbów przez Twoje dziecko

Przy tak wielu zabawkach, grach, książkach i innych rozrywkach, które mają zapewnić dzieciom rozrywkę, możesz czuć się przytłoczony. Jak utrzymać porządek wśród swoich dzieci? Jeśli jesteś podobny do nas, Twój dom prawdopodobnie wygląda jak sklep z zabawkami, gdy tylko dzieci otwierają drzwi. Oprócz wszystkich różnych rodzajów zabawek i gier ukrytych w każdym zakamarku, każdy pokój wydaje się mieć swój własny, unikalny system przechowywania. Ale to nie jest problem, który można rozwiązać przy pomocy odrobiny organizacji – to większe wyzwanie, niż mogliśmy kiedykolwiek przewidzieć. Nigdy nie byliśmy typem, który trzymałby się ściśle systemów organizacyjnych (chyba, że dotyczyłyby one Ikei), ale wiemy, że większość ludzi staje się znacznie lepsza w utrzymywaniu swoich rzeczy w porządku, gdy tylko zdobędą trochę praktyki. W końcu nie ma powodu, by nasze domy wyglądały jak kompletny bałagan tylko dlatego, że nie lubimy porządkować rzeczy starannie.

Ustawić i używać mapę do poszukiwania skarbów

Pierwszym krokiem do zorganizowania polowania jest jego ustawienie. Niezależnie od tego, czy Twoja rodzina uczestniczy w corocznym wydarzeniu, sporadycznie organizuje przypadkowe polowanie, czy po prostu uwielbia grzebać w pudełkach, będziesz chciał stworzyć mapę tego wydarzenia. Użycie mapy do poszukiwania skarbów to świetny sposób na utrzymanie porządku w poszukiwaniach i pomoc dzieciom w skupieniu się na wykonywanej czynności.

Mapa będzie pełnić rolę przewodnika podczas całego wydarzenia. Pomoże Ci uniknąć bałaganu, dając Ci znać, gdzie szukać, gdzie nie szukać i gdzie powinieneś szukać dalej. Będziesz miał również lepsze pojęcie o tym, gdzie pewne przedmioty zostały znalezione, co pomoże Ci uniknąć podwójnych poszukiwań.

Polecamy również wyznaczenie miejsc na podłodze, ścianach i meblach, w których dzieci powinny pozostać, aby uniknąć dodatkowego bałaganu. Poszukiwanie skarbów to całodzienna impreza, więc unikaj dodatkowych prac porządkowych, pozwalając dzieciom wygodnie rozsiąść się w jednym miejscu. Jedyną rzeczą, której chcesz uniknąć, jest ból głowy; upewnij się, że twoja mapa pomoże ci uniknąć bałaganu, utrzymując rzeczy zorganizowane i łatwe do posprzątania!

Użyj kodów kolorystycznych, aby uporządkować swoje poszukiwania

Kody kolorów to kolejny świetny sposób na zorganizowanie swojego polowania. Zamiast kazać swoim dzieciom trzymać się jednego określonego koloru dla każdego pokoju w domu, możesz przypisać każdemu z nich inny kolor. W ten sposób będziesz mógł łatwo znaleźć przedmioty bez szukania ich wszędzie. Możesz nawet przypisać kilka kolorów do jednego pokoju, np. jadalni, aby dzieci wiedziały, gdzie szukać, gdy chcą posprzątać stół.

Może to być również świetne narzędzie organizacyjne, gdy wychodzisz szukać przedmiotów. Możesz przypisać różne kolory do pomieszczeń w domu, gdy jesteś na zewnątrz szukając przedmiotów, co może pomóc uniknąć dodatkowego zamieszania. I, można przypisać różne kolory do pokoi, gdy jesteś wyszukiwania, aby pomóc dzieciom zachować koncentrację na działalności.

Użyj pojemników i pudełek do przechowywania swoich skarbów

Jeśli kiedykolwiek przejrzałeś pudełko lub szafę, wiesz, że problem z bałaganem to nie tylko brak organizacji – to chaos. Używając pojemników i pudełek, możesz pomóc swoim dzieciom zapobiec bałaganowi, ukrywając w nich swoje skarby. Istnieje kilka sposobów, aby to zrobić – możesz użyć ich do przechowywania zabawek, możesz użyć ich jako dekoracji, a nawet możesz użyć ich jako dekoracji.

Mapa skarbów.

Aby przechowywać zabawki, użyj pojemnika z pokrywką. Aby nie stał się on niebezpieczną bronią, dodaj zamek, aby pokrywa była bezpieczna. Następnie oznacz pojemnik markerem, abyś wiedział, gdzie są rzeczy. Dzięki temu Twoje dzieci nie będą próbowały otwierać pojemnika raz po raz (co może spowodować nieodwracalne szkody), a także ułatwisz im poszukiwanie swoich zabawek, gdy będą chciały je ponownie otworzyć.

Pudełka i pojemniki mogą również stanowić wspaniałe dekoracje. Możesz ich użyć do dekoracji domu lub możesz je wykorzystać do przechowywania swoich przedmiotów do polowania. Pomoże to utrzymać Twój dom od wyglądania jak bałagan, a to może pomóc Twoim dzieciom śledzić rzeczy.

Stwórz kalendarz wydarzeń na sezon polowań.

Jeśli planujesz roczne polowanie, możesz chcieć śledzić kalendarz. Można to zrobić za pomocą prostego kalendarza na ścianie w głównym korytarzu, lub można stworzyć pełnowymiarowy kalendarz. Nie tylko pomoże to twoim dzieciom śledzić dzień, ale zapobiegnie znudzeniu powtarzającymi się wydarzeniami.

Możesz to łatwo zrobić, kupując dużą tablicę plakatową lub nawet płótno i przyczepiając magnesy z tyłu. Następnie, można dołączyć każdy miesiąc i dzień na kalendarzu. W ten sposób nie będziesz musiał przerzucać stron za każdym razem, gdy Twoje dzieci będą chciały zobaczyć, co dzieje się w danym dniu.

Najlepszym sposobem na zorganizowanie polowania jest po prostu zrobienie jednego! Te wskazówki mogą pomóc Ci zacząć i zaangażować Twoją rodzinę, ale najlepszym sposobem na zorganizowanie polowania jest po prostu wyjście tam i polowanie na skarby.

Najlepszym sposobem na zorganizowanie polowania jest po prostu zrobienie jednego! Te wskazówki mogą pomóc Ci zacząć i zaangażować swoją rodzinę, ale najlepszym sposobem, aby utrzymać polowanie zorganizowane jest po prostu wyjść tam i polować na skarby!